Pirmatnējie augi

Pirmatnējie augi

Pievienots 15.08.2016

 Dievs 3.dienā radīja visu zaļo augu masu (Genesis 1, 11-13). Radītājs augus radīja pilnīgus. Tie, noteikti, ir bijuši skaisti, ar dinamiskām krāsām, izturīgi un spēcīgi. Kā arī iebūvētiem izdzīvošanas mehānismiem, lai spētu izturēt dažādus apstākļus. Kā liecības saka tad augi ir bijuši par galveno ēdienu gan dzīvniekam, gan cilvēkam. Kā Genesis ir minēts, tad var noprast, ka cilvēki ir bijuši augēdāji jeb veģetārieši, kas būtu labi izskaidrojams ar to, ka pirmatnējie augi bija daudz uztura pilnvērtīgāki ar minerālvielām un vitamīniem. Jo ja šie augi tika radīti par ēdienu cilvēkam, tad tajos ir bijis viss nepieciešamais, lai cilvēks justos pilnvērtīgs – vesels un stiprs līdz dzīves beigām. Mūsdienās, lai kļūtu par tīru veģetārieti un kļūtu tikpat pilnīgs, kā mūsu senči ir neiespējami. Tāpēc, pēc plūdu rezultātā, nepilnvērtīgās barības iespaidā, Radītājs ir atļāvis ēst dzīvniekus, lai nodrošinātu izdzīvošanu. Iespējams, ka pirmatnējie cilvēki nesaredzēja jēgu nogalināt dzīvnieku, lai tos ēstu, jo viss vajadzīgais tiem auga apkārt. Tāpēc tiem tas varētu likties dīvaini un nesaprotami līdz brīdim, kad Radītājs deva šo ideju un atļāva tos ēst. Kā jau iepriekšējās nodaļās esmu minējis, tad pirmatnējo dabu aizsargāja ūdens velve no kaitīgajiem īso viļņu starojumiem. Šie postītāja starojumi nespēja ietekmēt augus, un augi spēja augt pilnvērtīgi jeb tādi kā pats Radītājs tos sākotnēji bija radījis. Pati augsne tika radīta ar minerālvielām bagāta, un pateicīgais klimats deva visus vajadzīgos apstākļus, lai augi sekmīgi izpildītu savu dabas ķēdes funkciju.

 Kā pierādījumi liecina tad pirmatnējie augi bija vairākas reizes lielāki nekā tie, kas ir sastopami mūsdienās. Tāpat koku stumbros nav saskatāmi gredzeni, kas liecinātu par gadalaiku maiņu, tas varētu būt viens no pierādījumiem par vienveidīgu tropu/subtropu klimatu. Lieli augu izmēri varētu būt izskaidrojami ar, iepriekš minēto, zemo radiāciju, lielo skābekļa un karbona dioksīda daudzumu, kā arī palielināto atmosfēras spiedienu.

laboratorija.JPGDr. Kei Mori, Kao no Tokijas Universitātes, Japānā veica eksperimentu ar tomātiem. Dr. Mori audzēja tomātus pagrabā, kur nav logu, bet nodrošināja gaismu ar optiskās šķiedras kabeli. Tādā veidā viņš apslāpēja UV radiāciju un atļāva tikai tīrai gaismai apspīdēt augu. Kā arī Dr. Mori izveidoja apvalku, lai palielinātu karbona dioksīda(CO2) daudzumu un radītu lielāku spiedienu uz pašu augu. Rezultātā tomāti auga griezdamies un Dr. Mori šo tomātu pārvietoja uz tirdzniecības centru. Pēc 2 gadiem viņa lolotais tomāts izauga 16 pēdu augstumā un saražoja, vairāk kā, 900 tomātus. Šis ķiršu izmēra šķirnes tomāts deva augļus beisbola bumbiņas izmērā. Vēlāk tas sasniedza pat 30 pēdas garumu un saražoja līdz 13 000 tomātiem 6 mēnešu periodā (Hiroshi, Koichibara, “Tomatomation,” UNESCO Courier, March 1987.). Tas patiesībā līdzinās tomāta kokam, nevis nelielam dārza augam.

 Arī mūsdienāsakmens_slani.JPG ģeologi starp fosilijām ir atraduši gigantiskus augus, kas reiz ir pastāvējuši. Tie ir bijuši daudz lielāki nekā tie, kas pastāv šodien. Tika atrastas 50 pēdas garas papardes ar 5-6 pēdu platiem zariem. Gigantiskas palmas, niedres, kas auga ar platumu diametrā 30 cm. Kā arī simts pēdas augsti koki ar 4-6 pēdu diametrā platu stumbru. Šie piemēri ir atrasti tikai fosilā formā, un augi ar šādiem izmēriem nav vairs sastopami mūsdienās.

 Interesants temats ir arī augu un dzīvnieku izvietojums kontinentos, jo vienas un tās pašas sugas augi un dzīvnieki atrodas vienā un tajā pašā klimata zonā, bet pavisam citos kontinentos. Tas arī ir pierādījums tam, ka zeme ir jauna un Dieva radītie augilapas.JPG neveic mutācijas jeb evolūciju.


Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs

Neesi reģistrējies?

Aizmirsi paroli?

Raksta atsauces

Commentary on the Torah with by Richard Elliot Friedman, 2003

Bībele, 1965. Gada izdevuma revidētais teksts ar pielikumiem

Marshall - The Case of Inelligent Evolution

Vance Ferrel - The Evolution Cruncher

Gitt - Information, Science and Biology

Kent Hovind semināru sērijas