Pirmatnējie dzīvnieki

Pirmatnējie dzīvnieki

Pievienots 15.08.2016

 Visās publiskajās skolēnu mācību grāmatās tiek stāstīts, ka dinozauri ir izmiruši pirms 65 miljoniem gadu. Tos nogalinājuši ir meteorītu lietus, no kura nav varējis izbēgt neviens. Tātad zīmīgi, visas lielās radības izskatās, ka pašas ir skrējušas meteorītiem virsū. Patiesībā šie dinozauri ir milzu rāpuļi, kas skābekļa trūkuma dēļ mūsdienās vai nu pielāgojās vai izmira. Pašiem evolucionāriem ir neskaidrs jautājums, kā milzīgs 10 tonnas smags Stegozaurs ar zirga izmēra nāsīm spēj ar skābekli apgādāt visu savu ķermeni. Mūsdienu apstākļos tas vienkārši nomirtu pāris minūšu laikā. Pirmatnējā dabā šo radību dzīvošana būtu izskaidrojama, gan ar palielināto skābekļa daudzumu, gan atmosfēras spiedienu, par ko esmu rakstījis iepriekš. Tā kā pagātnes ieraksti liecina, tad gan cilvēki, gan dzīvnieki senatnē dzīvoja daudz ilgāk. Tātad atgādinot faktu, ka ir daži rāpuļi, kā, piemēram, ķirzakas un hameleoni, kas aug visu savu dzīvi. Tie nekad neapstājas augt. Tātad nav brīnums, ka labvēlīgais klimats un ilgā dzīve šos rāpuļus ir padarījuši ļoti milzīgus. Ir jāpiemin, ka fosilijas liecina, šie dzīvnieki pirms tam ir bijuši ne tikai lielāki, bet arī attīstītāki. Tas norāda, ka šīs sugas nevis attīstās, bet deģenerējas un kļūst mazākas. Turklāt tas ir pretēji Evolūcijas teorijai, kur tā saka - radības attīstās un kļūst arvien sarežģītākas. Nerunājot pat par sarežģītajiem dinozauriem, piemēram, primitīva radība trilobiti. Šīs mazās peldētāj radības pieder pie tās pašas grupas, kur pieder insekti (atrhropods). Tika atklāts, ka šīm radībām ir ļoti sarežģīti veidotas acis, kuras nav sastopamas nevienai radībai uz zemes.stegozaurs.jpg
  Ir daudzas dažādas leģendas par dinozauriem, par cilvēkiem, kas ar tiem cīnījušies. Par Drakoniem un Pūķiem. Jūrnieku stāsti par milzīgiem jūras zvēriem, Lohnesas zvēru un citiem stāstiem. Būtu jāatceras, ka nav dūmu bez uguns jeb cilvēku fantāzijai no kaut kā ir jāsākas. Kā, piemēram, attēlā redzamais Stegozaurs, kurš ir iegravēts 10 pēdu augstā kolonā Ta Prohm Kambodžas templī, kurš ir celts 1186. gadā. Tas varētu liecināt, ka cilvēki ir vai nu redzējuši, vai dzirdējuši stāstus par tiem. Bet 65 miljonus gadus garā vēsture par izmirušajiem dinozauriem galīgi „nelīmējas” šajos faktos.

 Lai vēlpleziozaurs.jpg padarītu to visu interesantāku, tad jāatklāj, ka 1977. gada aprīlī, Japānas zvejas kuģis noķēra 1800 kg smagu beigtu radību savos tīklos pie Jaunzēlandes rietumu pusē. Tas tika fotografēts, uzmanīgi izpētīts un paturēts izpētei. Visas šī dinozaura pazīmes liecināja par Pleziozauru – jūrā dzīvojošu dinozauru, kurš pirms tam tika atrasts tikai fosilā formā. Japāņu zinātnieki ir apstiprinājuši, ka tas pilnīgi noteikti ir Pleziozaurs.

Šeit esmu uzskaitījis fosilijās atrastās un viszināmākās dinozauru dzīvnieku paliekas un to izmērus:

gigantiski trilobiti līdz pat 46 cm gari, 4,5 metru gari ar čaulu pārklāti galvkāji (cephalopods) un 13 metru gari jūras skorpioni (Euryprids)trilobiti.jpg, kas dzīvoja pirms plūdu laikā. Nekas līdzīgs šādiem izmēriem šodien dzīvs vairs nav atrodams.

  • Insekti: daži insekti bija 10-20 cm gari. Spārēm spārnu plētums bija 73.66 cm, simtkāju garums bija 30 cm.
  • Abinieki: mūsdienās abinieki ir salamandras un vardes. Bet pagātnē bija gigantiskas Stegopcīlijas (Stegocephilia), no kurām suga Onychopus gigas vien svēra 230 kg.
  • Milzīgās jūras radības: milzu haizivis ar 180 cm platu žokli. Basilozaurs (Basilosaurus) bija jūras zīdītājs ar 4 pēdu platu galvu, 3 m garu ķermeni un 12.2 m garu asti.
  • Putni:diatryma.jpgDiatriyma izskatījās līdzīgi strausam, bet bija 2.1 m gara aste, galva bija tik liela kā zirgam. Phororhacos bija ap 2.4 m garš ar 60 cm platu galvaskausu. Dinornis bija 3 m garš, kas ir zināmais lielākais putns kāds reiz ir dzīvojis.
  • Lielākie zīdītāji: Tā kā "Genesis" ir teikts, gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem lai augi ir par barību. Tad saprotams, ka gaļēdāji nebija izplatīti un drīzāk, iespējams, tikai kā maitēdāji, kas kalpoja kā dabas sanitāri. Mongolian Andresarchus, kura galvaskauss bija 7,6 m garš un bija lielākais maitēdājs, kas reiz ir dzīvojis. Rhinoceros bija 4.3 metrus garš, bet Baluchiterium bija 4 m augsts un 7.6 m garš. Kādreiz bija arī milzīgi ar vilnu apsegti mamuti,archelon.jpg gigantiski mataini Mastadonti un 4.3 m lieli Imperiālie Mamuti un milzu Armadils jeb bruņnesis. Bet mūsdienās zināmie sliņki (Ground Sloths) bija lieli kā ziloņi. Cūkas (Entelodonts) bija 1.8 m lielas. Kā arī tika atrasti milzu bizonu atliekas.
  • Rāpuļi: krokodiļļi kā phytosaurs bija 7.6 m gari un delfīni kā, piemēram, Ichthyosaurs bija 9.1 m garumā, reiz arī dzīvoja 17.1 m garš jūras rāpulis Mosasaurs un 3.4 m lieli jūras bruņurupuči (Archelon). Pteranodon putnam bija 7.6 m liels spārnu vēziens. Kā arī bija gigantiski zemes rāpuļi iekļaujot 13.7 m garo Tyrannosaurus Rex un 18.9 m garo Brontosaurus, 10 tonnas smagais Stegosaurus un 24.4 m garais Diplodocus. Brachiosaurus bija 15.2 m augsts 30 m platumā un svēra 80 tonnas. Šī radība bija izteiksmīgi liela un vislielākā zināmā.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs

Neesi reģistrējies?

Aizmirsi paroli?

Raksta atsauces

Marshall - The Case of Inelligent Evolution

Vance Ferrel - The Evolution Cruncher

Gitt - Information, Science and Biology

Kent Hovind semināru sērijas